Programy pro PC
Databaze bodu
Protokoly

 

  

 

OziExplorer

 

 

  Velice dobrý sharewarový program umožňující komunikaci s GPS přijímači od firem : Lowrance & Eagle , Garmin a Magellan. Program pracuje pod Windows 95/98/2000/NT, pro Windows CE je určena verze OziExplorerCE. Program umožňuje zobrazovat Waypointy, cesty i trasy do mapy , kterou si nascanujete do grafického souboru. Navíc umí využít i některé digitální mapy jiných výrobců. Pomocí programu je možný přenos dat mezi počítačem a GPS přijímačem. V počítači se s ním dají data jednoduše editovat. Dokáže najednou otevřít maximálně 1000 waypointů. Waypointy ukládá do souborů *.wpt, trasy do *.plt a cesty do *.rte . Navíc umí načíst waypointy z textového souboru *.txt . Program obsahuje přibližně 100 přednastavených souřadnicových systémů, navíc je možné nastavit si několik vlastních. Díky tomu lze nastavit souřadnicový systém S1942, používaný na turistických mapách v měřítku 1:50 000 v České republice. Program umí komunikovat s GPS pomocí protokolu NMEA, dokáže zobrazovat aktuální polohu do mapy. Velice jednoduše se v něm plánuje cesta na mapě. K vyzkoušení programu si můžete stáhnout demoverzi, ve které je omezen maximální počet kalibračních bodů z devíti na dva.

 

 

 

 

Waipoint +

  Freewarový program komunikující s GPS firmy Garmin pomocí protokolu GARMIN/GARMIN. Program umožňuje přetahování dat mezi GPS a PC a jejich následnou editaci. Trasy a waypointy mohou být zobrazeny do mapy, ovšem bez nascanovaného pozadí. Díky podpoře několika typů souborů ho lze využívat k jejich konverzi. Program dokáže najednou zobrazit maximálně 500 waypointů.

 

 

 

QuoVadis

  Sharewarový program podobný Oziexploreru. Umožňuje použití nascanovaných map, komunikuje s GPS GARMIN. Podporuje protokoly NMEA i GARMIN/GARMIN.

 

 

Fugawi

  Program podobný Oziexploreru umožňující zobrazovat data z GPS do nascanované mapy. Samozřejmustí je plánování tras a přenos dat mezi GPS a PC. Program komunikuje s GPS Lowrance & Eagle , Garmin a Magellan.

 

 

 

G7ToWin

  Freewarový program určený k přenosu dat mezi PC a přijímači Garmin,Lowrance/Eagle.Umožňuje pracovat se soubory vytvořenými v OziExploreru a Fugawi.Program neumožňuje zobrazovat data do mapy, pro editaci a přenos dat do GPS je však více jak dostačující. Program pracuje pod Windows 9X/Windows NT 4.0/Win2000.

 

 

 

Edice Geobáze

  Edice GeoBáze® je ucelená kolekce CD-ROM titulů obsahující mapy České republiky různých měřítek společně s plány měst, pokrývající datově celé území ČR. Edice je členěna dle nového územního uspořádání, platného od roku 2000, na CD-ROMy s celoplošnými mapami České republiky a na CD-ROMy jednotlivých krajů. Obsahem krajských CD jsou minimálně všechna okresní města daného kraje včetně mapy kraje v měřítku 1 : 100 000 a přehledných map ČR. Na samostatných CD jsou k dispozici plány měst Praha a Brno, vždy v měřítku 1 : 10 000. Specialitou je Praha doplněná o kompletní ortofotomapu. Program umožňuje on-line propojení s GPS pomocí protokolů NMEA183, Garmin, Magellan a ETAK, pro okamžité zobrazování polohy v mapě. Pro přístroje Garmin a Magellan je možný přenos předpřipravených nebo zaznamenaných dat.Bohužel program neumožňuje uložení dat do souboru pro Oziexplorer, takže pokud máte uložené data v Geobázi a chcete je přenést do Oziexploreru, tak nezbývá nic jiného, než poslat data do GPS a pak je stáhnout Oziexplorerem. Zrovna tak je oproti Oziexploreru dost složitě udělaná editace a vytváření tras a waypointů. Jinak mapy jsou velice kvalitní a kalibrace je až neuvěřitelně přesná - člověk často pozná po jaké straně dálnice jede. Více informací o Geobázi nejdete u jejího výrobce - firmy Geodézie ČS a.s.

 

 

Domů Nahoru